Drzwi harmonijkowe ponownie wracają do naszych mieszkań. Ich unowocześniony styl pasuje do wielu wnętrz – zarówno tych modernistycznych, jak i urządzonych w stylu klasycznym. Nie da się ukryć, że szczególnie wybierane są one do pomieszczeń o nieco mniejszym, a także nietypowym metrażu. Zanim jednak będziemy mogli cieszyć się ich niepowtarzalnym wyglądem, należy dobrać odpowiednie akcesoria do drzwi harmonijkowych. Jakie? Podpowiadamy!

Prowadnica do drzwi harmonijkowych, czyli podstawa

Prowadnica do drzwi harmonijkowych to element wręcz niezbędny, aby mogły być one prawidłowo użytkowane, w jak najbardziej komfortowy dla nas sposób. Warto tutaj zaznaczyć, że prowadnica do drzwi harmonijkowych może, a nawet powinna zostać umieszczona zarówno na górze, jak i na dole – dzięki temu unikniemy problemu, jakim są wysuwające się, niestabilne drzwi podwieszane jedynie na górnej szynie. Tak zamontowane prowadnice do drzwi harmonijkowych nie tylko wpływają na komfort użytkowania, ale również przekładają się na przedłużenie żywotności drzwi oraz poprawiają ich akustykę. Jeśli zastanawiamy się nad tym, z czego powinna być wykonana prowadnica do drzwi harmonijkowych, to z całą pewnością dobrym wyborem będzie ta, która wykonana jest z aluminium. Pozwalają one na lekki i cichy ruch drzwi, co także przekłada się na nasz komfort użytkowania drzwi. Pamiętajmy, aby dopasować prowadnicę pod kątem rozmiaru oraz designu!

prowadnice do drzwi harmonijkowych

montaż drzwi harmonijkowych

 

Drzwi harmonijkowe z ościeżnicą – stylowe rozwiązanie

Drzwi harmonijkowe z ościeżnicą są zdecydowanie eleganckim i schludnym wyborem. Wszyscy dobrze kojarzymy drzwi harmonijkowe, które zamontowane były tylko i wyłącznie na prowadnicy umieszczonej we wnęce. Obecnie drzwi te nie kojarzą nam się tylko z latami 80. i 90. a wręcz przeciwnie – coraz chętniej wybieramy je do swoich pomieszczeń. Doskonale sprawdzają się w garderobach, szafach, spiżarniach czy do oddzielenia salonu od kuchni (open space). Drzwi harmonijkowe z ościeżnicą, która podkreśli ich styl, będą świetnym uzupełnieniem niemal każdej aranżacji, jednak szczególnie dobrze sprawdzą się we wnętrzach retro czy boho. Sama ościeżnica nada im znacznie bardziej eleganckiego designu, a także świetnie podkreśli styl pomieszczenia, w którym będzie zamontowana. Pamiętajmy jednak, aby pasowała ona nie tylko do drzwi, ale również do całego wnętrza – dzięki temu uzyskamy przepiękny efekt.

Klamki do drzwi harmonijkowych

Klamki to dodatek wręcz niezbędny – bez nich użytkowanie drzwi będzie nie tyle niemożliwe, ile zdecydowanie bardzo niewygodne. Dzięki klamkom do drzwi możemy nie tylko podkreślić ich styl, ale również go nadać. Odpowiednio dopasowana klamka sprawi, że drzwi zaczną prezentować się znacznie lepiej! Klamkę należy jednak dobrać odpowiednio pod kątem masy i rozmiaru – zbyt ciężka klamka może źle wpłynąć na użytkowanie i stan drzwi.

Sprawdź również: drzwi harmonijkowe tarasowe, montaż drzwi harmonijkowych