Drzwi tarasowe harmonijkowe

Drzwi tarasowe harmonijkowe są często i chętnie wybierane przez właścicieli domów, ale nie tylko. Nic w tym dziwnego, to rozwiązanie jest niezwykle wygodne i praktyczne. Nie można również zaprzeczyć, że harmonijkowe drzwi na taras potrafią w piękny sposób podkreślić styl domu, jak i uzupełnić wygląd ogrodu niepowtarzalnym, drewnianym designem. Oto parę słów na temat tarasowych drzwi harmonijkowych. Zapraszamy do lektury!

Dlaczego warto wybrać drzwi tarasowe harmonijkowe?

Choć drzwi harmonijkowe tarasowe nie są jeszcze aż tak popularne w Polsce, co w innych częściach Europy, to nie można zaprzeczyć, że wzbudzają one coraz większe zainteresowanie i przyciągają do siebie wielu szczęśliwych posiadaczy tarasu. Mimo tego, że drzwi te sprawdzają się naprawdę dobrze, to wielu ludzi dalej patrzy na nie przez pryzmat drzwi harmonijkowych, które znane są nam sprzed kilkunastu lat. Warto tutaj nadmienić, że te harmonijki, które znamy odeszły już w zapomnienie, obecnie są one znacznie trwalsze, bardziej solidne, a także ich styl przeszedł dużą metamorfozę. Rozwój technologii pozwolił na — można by rzec — udoskonalenie drzwi harmonijkowych tarasowych, przez co wyeliminowane zostały poprzednie wady i słabe punkty poprzedników. Drzwi tarasowe harmonijkowe różnią się nieco od tych pokojowych, lecz zasada działania jest taka sama. Ich ogromnym plusem jest oczywiście fakt, że są to drzwi składane.

W przeciwieństwie do klasycznych drzwi ze skrzydłami nie zajmą one wiele miejsca, gdy będziemy chcieli otworzyć drzwi tarasowe składane — po prostu się złożą. To ogromna zaleta dla osób, które cenią sobie przestrzeń oraz chcą ją dobrze zaaranżować. Czymś, co wyróżnia drzwi harmonijkowe tarasowe na tle innych, to fakt, że nie wymagają one montażu żadnych progów. Brak tej bariery jest nie tylko świetny pod kątem wizualnym, ale także praktycznym. Z całą pewnością będzie on doceniony przez osoby, które poruszają się na wózkach inwalidzkich i te, które mają problemy z ogólnym, samodzielnym przemieszczaniem się. To także znacznie bezpieczniejsze rozwiązanie dla rodzin z małymi dziećmi, które zwyczajnie mogłyby się o nie potknąć. Drzwi tarasowe harmonijkowe są również doskonałym wyborem dla osób, które ogród lub taras traktują jako integralną część domu.

drzwi tarasowe harmonijkowe

Drzwi harmonijkowe, czyli idealne wyjście na taras

Jak już wspomnieliśmy, drzwi harmonijkowe tarasowe świetnie sprawdzają się w przypadku, gdy ogród lub taras traktujemy jako integralną część domu. Będzie to świetnym przedłużeniem salonu i piękną, otwartą przestrzenią. Obecnie nowoczesne drzwi harmonijkowe tarasowe posiadają wszystkie najlepsze cechy, za które docenione zostały drzwi przesuwne. Z pewnością największą ich zaletą jest to, że nie wymagają one żadnych słupków, progów i innych barier, które nie tylko w praktyce mogłyby być niewygodne, ale również nie pozwoliłyby uzyskać efektu otwartej i dużej przestrzeni.

Tarasowe drzwi harmonijkowe sprawdzą się jednak nie tylko w przypadku tarasów. Choć kierując się nazwą, można by pomyśleć, że dedykowane są tylko im, to ich zastosowanie może być nieco szersze. Wiele osób wybiera je również do oddzielenia swoich ogrodów zimowych. To również doskonały sposób. Wybierając te przesuwne drzwi tarasowe, w niezwykły sposób możemy odseparować zimowy ogród. Odpowiednio dobrane pod względem stylistycznym, będą świetnym dopełnieniem stylu ogrodu zimowego, jak i domu. I tutaj również, jeśli będziemy mieć taką potrzebę, z łatwością powiększymy przestrzeń salonową (lub każdą inną), jak również będziemy mogli cieszyć się przepięknym przedłużeniem pomieszczenia, a także niebywałym widokiem i klimatem.

Sprawdź również naszą ofertę drzwi harmonijkowych: oferta